TESLİMİYET

Dün gece mistik ve güzel bir deneyim yaşadım. Sabaha karşı kabus olmayan fakat bana kabus etkisi yaşatan bir rüyadan uyandım. Ya da rüyanın içinde rüyadan uyandım; bundan tam emin değilim. Rüyamda annemi ve ağabeyimi sürekli arıyor ve hep aynı soruları soruyordum:

“İyi misiniz?
Sağlığınız yerinde mi?
Her şey yolunda mı?”

Cevapların olumlu olması benim için hiç bir anlam taşımıyordu. Teleffonu kapatır kapatmaz tekrar arıyordum. Sonra tekrar arıyordum, sonra yine arıyordum. Ölmelerinden korkuyordum. Aramazsam öleceklermiş gibi geliyordu. Duyduğum cevaplar değilde kaybetme ve ölüm korkum yönetiyordu gerçekliğimi. Sonra uyandım. saat sabahın beşiydi ve onları aramak istiyordum. Bu rüyanın bir anlamı olmalı, aramalıyım diyordum. Kalbim küt küt atıyordu. Babamı hatırladım. Ağlamaya başladım. Sonra aklıma son dönemde okuduğum Seda Diker’in kitapları geldi. Allah!a güvenmek, Yaradan’a inanmak, her şeyinle ona teslim olmak. Bu kavramlar hem çok yakın hem de çok uzak geliyordu. İçimden bir ses “Bir kere olsun kontrolu bırak ve inan ve güven ve teslim ol.” dedi. Öyle yaptım. Güveniyorum dedim.Allah’ım sana teslim oluyorum dedim. Kalbimin ritmi yavaş yavaş normale döndü. Kalbimde bir ferahlık vardı, açılma vardı ama hala yaşadıklarımın etkisi sürüyordu. Ben inanmaya, güvenmeye, teslim olmaya devam ettim.

Sabah uyandığımda keyifliydim. 12’ye doğru annemi aradım onunda keyfi, sağlığı yerindeydi. Teslimiyet bu sanırım her şeyin ve herkesin üstünde bir güce inanmak, güvenmek ve teslim olmak. Her şeyi akşına bırakmak ve korku endişeleri bir keara bırakmak. Hayatla dost olmak.Zihninle barış içinde olmak.

At the moment of surrender/ Teslimiyet anında
I’m falling to my knees / Dizlerimin üstüne düştüm
I did not notice the passers by / Gelen geçeni fark etmedim
And they did not notice me / Ve onlarda beni fark etmedi
I’ve been in every black hole / Bütün kara deliklerde bulundum
At the alter of a Dark star / Siyah bir yıldızın sunağında
My body s now begging / Bedenim dileniyor
Though it’s begging to get back / Bu geri almak için yalvarmak
Begging to get back / Geri almak için yalvarmak
To my heart /Kalbimi
To the rhythm of my soul / Ruhumun ritmini
To the rhythm of my consciousness / Bilincimin ritmini
To the rhythm of yes / Evet’in ritmini
To be released from control / Kontrolden etmekten özgürleşmeyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.