TEŞEKKÜR EDERİM

Cuma ve Pazartesi günleri arasında Aliağa – Çandarlı ve Bademli/Dikili arasında dolaştık. Hava çok bulutlu ve soğuktu. Doğru düzgün fotoğraf çekemedim. Olanaklarım el verdikçe sana buralardan bahsetmek istiyorum.

İlk durağımız ve kaldığımız yer Aliağa’ydı. Benim için Aliağa, bir fabrikası olduğu için pis bir denizi olan bir yerdi. Ayrica yoğun olarak çalışan bir limanı vardı. Zeyno sayesinde Aliağa’da bir tuz gölü olduğunu ve bir de kuş cenneti olduğunu öğrendim. Yürüyüş yapmanın çok keyifli olduğu bir sahil şeridi bile var.

Aliağa’dan Bademli/Dikili’ye gittik. Ve buradan eski usul yapılan soğuk sıkım zeytinyağı aldık. Bademli’de çok hoş bir köy kahvesi var. Burada koruk suyu içmeniz tavsiye ediliyor. Eski usul soğuk sıkım zeytinyağını da buradan sorabilirsiniz.

Bu da eski usul soğuk sıkım yağhane… Başka bir deyişle zeytinyağı fabrikasından bir kesit.

Meşhur köy kahvesini nazar boncuklarıyla süslemişler.
Çandarlı’nın minyatür bir kalesi var. Oldukça korunmuş ve sağlam görünüyor. Çandarlı’ya da liman yapılıyor ve otoban Çandarlı limanına kadar uzuyor. Büyük değişimlerin yaşanacağı bir yer gibi görünüyor. Bunların dışında küçük sevimli bir sahil kasabası Çandarlı. Çarşıda denize sıfır köy kahveleri var. Ön sahilde de denize sıfır kafelerde güzel müzikler dinlemek mümkün.

Ağabeyim yılbaşından hemen önce bir tomar eski fotoğraf getirdi. Bu fotoğrafa durup durup bakıyorum.  Yine çocukluğum yine ailem, yine babam… Artık Allah’a şükrediyorum bana güzel bir aile verdiği için, babam babam olduğu için…

İçimde küçük bir çocuk var sürekli babasına koşuyor. Önceden onun boşu boşuna koştuğunu düşünür durdurmaya çalışırdım. Artık onu kendi haline bıraktım. Nasıl olsa hiç yorulmuyor, düşerse kalkıyor, yolu tıkanırsa yolunu açıyor veya başka bir yol buluyor. O yenilgi, hayal kırıklığı nedir bilmiyor. Bilmesine de gerek yok…

Yeni yılda 12’den sonra orkestranın çalacağı ilk sarkiyi kendime fal tutmustum. Iste o sarki…

10 thoughts on “TEŞEKKÜR EDERİM

  1. Gezmek yeni yerler keşfetmek gibisi yok… Eski aile fotoğraflarına bakmak eskiyi yad etmek insana çok iyi geliyor, çok güzel mutlu bir aileniz varmış 🙂 Şarkı falını bende yaparım arada çıkan şarkınızı da çok seviyorum şimdi görünce açtım hemen 🙂

    1. Evet hava değişimi insana her zaman iyi geliyor:) Ailemle birlikte çok mutlu günlerim oldu ve hatırlamak insana iyi geliyor. Şarkılardan fal tutmak; dilerim bu sefer çıkar:))

      Yorumunuz için çok teşekkürler

      Melike

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.