MİSAFİR

Rüyamda bir grup arkadaşım beni ziyarete geldi. Sonra onların arkadaşları, daha sonra yeni gelenlerin arkadaşları geldi ve bu böylece devam etti. Misafirler geldikçe ev büyümeye başladı, yeni odalar oluştu, hatta yeni katlar… Ben ilk başta mutluydum, misafirlerime yiyecek içecek bir şeyler ikram ediyordum. Fakat sonra kontrolü kaybettim. Ev bir saraya dönüştü, ben içinde misafir kaldım. Gelenlerden bir kaçına, kimi ziyaret ettiklerini sordum. Bilmiyorlardı. Sadece kalabalığın peşine takılmışlardı. Sarayın odalarında tek tek gezinmeye başladım. İnsanlar kendi hallerinde sohbet edip gülüp eğleniyorlardı, tamamen zararsızdılar. Evdeki (saray) yiyecek ve içeceklerden kendi kendilerine servis yapmaya başlamışlardı. Bütün Baileys ve şampanyalar bitmişti. Evde (sarayda) kendimi yabancı gibi hissettim. Ailem ve arkadaşlarım yanıma geldi; babamda vardı. Hep birlikte sarayı terk ettik. Hava çok güzeldi, deniz kenarında yürümeye başladık.

Uyanınca rüya tabirlerine baktım. Misafir gelmesi iyi bir şey ama sen davet edersen diye yazıyor. Gelen misafirler aslında bir şekilde davetliydi; fakat sonra garip bir durum oluştu…

Aklıma şefkat (meta/compassion) meditasyonu geldi. Aşama aşama hayatında sevdiğin, sevmediğin, tanıdığın, bilmediğin herkese sevgi yolladığın bir meditasyondu. Bugün bir saat şefkat meditasyonu yaptım, beşinci aşamada herkese sevgi yolladım. Kalbim her zamankinden daha güzel attı.

Eğer sen de şefkat meditasyonunu deneyimlemek istersen ben bu ikisinden yararlandım.

Bu meditasyon 20 dakikalık Şefkat meditasyonuna giriş meditasyonu. İlk 21 dakika bir konu hakkında konuşma var. Dinlemek istemezsen 21. Dakikadan başlayıp uygulayabilirsin.

Bu meditasyon İngilizce ve 40 dakika. Ben bunu daha çok sevdim. Sanırım bir süre her gün şefkat meditasyonu yapacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.