İKİ ARADA BİR DEREDE

O uzun hatta upuzun bayram tatili sonrası İzmir’e dönünce anladım ki İzmir’i özlemişim. Çalışmayı özlemişim. Şehir hayatını özlemişim. Bir de Ab-ı Hayal’de son günlere doğru gecenin bir yarısı uyanmaya başlamıştım. Kalbimde, yüreğimde bir sızı, sanki yeni oluşan bir yaranın ilk demleri gibi. Avuç içlerimle kapattım acıyan yerlerimi, iyi geldi. Aslında bu acı geçmişten tanıdık geliyordu bana, çok daha derinini de hissetmiştim zamanında. Bu sefer nedenini çözemedim. Bildiğim İzmir’in iyi geldiği. Deliksiz bir uyku uyudum bu gece.

Ev işlerinde beyaz eşya konusunda biraz aceleci davrandım. Hemen internetten aldım ve servis çağırıp kurdurttum. Bir takım problemler yaşadım bu süreçte. Keyfim kaçmadı desem yalan olur. Anladım ki yeni bir hayat kurmak o kadar da kolay değilmiş. İşler seri bir şekilde ilerlemiyor. Çok ince ince düşünerek karar vermek lazım. Çünkü bir kere birşeyi aldın mı tekrar iade edemiyorsun, değişimler de zor ve sancılı oluyor. Yeni evimle birlikte olgunlaşıyorum. Sorumluluk almayı, kararlar verip uygulamayı, sonuçlarını görüp problem varsa çözümlemeyi. Çözümleyemediğim zamanda üzülmemeyi öğreniyorum.

Büyümek... Olgunlaşmak...
Büyümek… Olgunlaşmak…

Ne zaman mı yerleşeceğim? Annemin evinden epey bir eşyamı götüreceğim: yatağım, komidinler, sallanan sandalyem, küçük oda için dolap ve çekyat. Bu eşyaları götürdüğüm zaman annemin evi boş kalıyor ve bana yatacak bir yer kalmıyor. Benim artık tamamen yeni evde yaşamam gerekiyor. Gelgelelim eve daha doğalgaz gelmedi. Dolayısıyla sıcak su yok ve ocak çalışmıyor. Bu durumda yeni evimde sürekli yaşamam imkansız.

sürgü-dolap-modelleri-31

Bir de salona modern bir vitrin, küçük odaya kitaplık, yatak odasına da dolap yaptırmayı ya da almayı planlıyorum. Bu işler için mimar bir arkadaşla konuşmuştum. Dün bir teklif verdi ama bana özellikle vitrinin fiyatı çok yüksek geldi. Başka alternatifleri de araştırmaya karar verdim. Alternatifleri de sorup soruşturup bulmak gerekiyor yani bir sürü iş… Tabi tüm bunlarda tasarım ve renk belirlendikten sonra onlara uygun perde ve koltuk da seçmek almak falan gerekiyor.

Şöyle işlevsel, salona sığacak modern bir koltuk bulsam...
Şöyle işlevsel, salona sığacak modern bir koltuk bulsam…

Acele edemiyorum; beyaz eşyada dersimi aldım. Böyle iki arada bir derede de yaşamak çok hoş değil doğrusu.

Herşeyin başı sağlık diyorum. Belim de belli belirsiz bir his kaldı. Yakında tamamen iyileşecek gibi. Bird aha hiç kimsenin ya da hiçbir şeyin beni bu kadar üzmesine ve etkilemesine izin vermeyeceğim.

2 thoughts on “İKİ ARADA BİR DEREDE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.